estella bathory in return of estella the car crasher.vergeofsex.com
sex movies
xxx videos

Ligue 1: Αναζητεί νίκη ψυχολογίας η Μονακό

Η αυλαία της 6ης αγωνιστικής στη Ligue 1 της Γαλλίας ανοίγει από το στάδιο Λουί Ντε με τη Μονακό να υποδέχεται τη Νιμ. H ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ αναζητεί εναγωνίως μια νίκη ψυχολογίας.

Με το αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη φάση των ομίλων του Champions League η Μονακό, καθώς ηττήθηκε με 2-1 εντός έδρας από την Ατλέτικο Μαδρίτης και με το καλημέρα βρίσκεται σε μειονεκτική θέση. Ξεκίνησε ιδανικά το ματς και προηγήθηκε με τον Γκράντσιρ στο 18′, όμως στη συνέχεια φάνηκε η διαφορά εμπειρίας των δύο ομάδων με την Ατλέτικο να σκοράρει δύο γκολ μέσα σε διάστημα δέκα λεπτών αρχικά με τον Ντιέγκο Κόστα στο 31′ και με τον Χιμένεζ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου. Μετά το τέλος του αγώνα ο Λεονάρντο Ζαρντίμ τόνισε ότι στην έλλειψη εμπειρίας των παικτών του οφείλεται η ήττα, ενώ εξήρε και τον Γκριεζμάν για το υψηλό επίπεδο ποδοσφαιρικής ποιότητας που διαθέτει.

Στο πρωτάθλημα η Μονακό προέρχεται από εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Τουλούζ σε ένα ματς όπου και πάλι φάνηκε η απειρία των παικτών της. Χαρακτηριστικό ότι ισοφαρίστηκε λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού, ενώ το ίδιο συνέβη με Μαρσέιγ και Μπορντό από τις οποίες έχασε δεχόμενη γκολ στις καθυστερήσεις. Οι Μονεγάσκοι έχουν μόλις μια νίκη σε 5 αγώνες και όπως γίνεται αντιληπτό η αναμέτρηση με τη Νιμ αποκτά χαρακτήρα τελικού. Άλλωστε η νίκη είναι επιβεβλημένη όχι μόνο για βαθμολογικούς, αλλά και για ψυχολογικούς λόγους. Μεγάλη και πάλι η λίστα των απουσιών με τους Πιερ – Γκάμπριελ, Ρόνι Λόπες, Γκούμπελς, Γκολόβιν, Γιόβετιτς, Πέλεγκρι και Σούμπασιτς να είναι εκτός.

Σε ένα χορταστικό ματς με 6 συνολικά γκολ η Νιμ έφυγε με ισοπαλία από το Ματμούτ Ατλαντικέ της Μπορντό με τελικό σκορ 3-3. Βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο πριν συμπληρωθεί το πρώτο μισάωρο, ωστόσο έκανε την ανατροπή και με δύο γκολ σε διάστημα δεκατριών λεπτών (32′, 45′) πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε υπνωτισμένη και μέσα σε ένα λεπτό (56, 57′) έχανε με 3-2, έσωσε τουλάχιστον τον βαθμό με τέρμα του Μπόζοκ στο 78′, επιστρέφοντας παράλληλα στα θετικά αποτελέσματα μετά από δύο σερί ήττες.

Η πορεία της Νιμ στην εκκίνηση της σεζόν χαρακτηρίζεται θετική ενώ ήδη έχει προλάβει να πετύχει μια μεγάλη και ιστορική νίκη στην έδρα της απέναντι στη Μαρσέιγ με 3-1. Βέβαια δεν έγινε ξαφνικά και η καλύτερη ομάδα, αλλά είναι αλήθεια ότι είχε και πολύ δύσκολο πρόγραμμα στις πρώτες πέντε αγωνιστικές (Παρί Σεν Ζερμέν, Μαρσέιγ, Μπορντό). Διαθέτει την δεύτερη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος με 12 τέρματα παθητικό και την τρίτη καλύτερη επίθεση με ισάριθμα γκολ. Τιμωρημένος ο επιθετικός Σαβανιέρ, τραυματίες οι Μπουανγκά, Αλιουί, Ντιαλό και Βαλντίβια.

21:45 ΜΟΝΑΚΟ – ΝΙΜ 1 Balance Your Bet @ 1,69