estella bathory in return of estella the car crasher.vergeofsex.com
sex movies
xxx videos

La Liga: Απουσίες και λίγες δυνάμεις πια στην Μπέτις

Με τέσσερα παιχνίδια συνεχίζεται η αγωνιστική δράση της 23ης αγωνιστικής στην ισπανική Πριμέρα Ντιβιζιόν με τα φώτα να στρέφονται στη Χώρα των Βάσκων, όπου η Μπιλμπάο αντιμετωπίζει την Μπάρτσα του δικού της ανθρώπου Βαλβέρδε (21:45)!

Το πρόγραμμα πάντως έχει κι άλλα σπουδαία ματς, ανοίγει με το Λεγανές – Μπέτις (13:30) και συνεχίζεται στο Μεστάγια με το Βαλένθια-Σοθιεδάδ (17:15), ενώ στις 19:30 η Σεβίλλη αναζητά επανεκκίνηση κόντρα στην Εϊμπάρ.

ΛΕΓΑΝΕΣ – ΜΠΕΤΙΣ (13:00)

Από μεγάλο διπλό προέρχεται η Λεγανές 2-1 της Ράγιο στο Βαγιέκας. Προηγήθηκε με τον Μπρέθγουεϊτ (36’) και παρότι έμεινε με παίκτη λιγότερο και ισοφαρίστηκε, στις καθυστερήσεις έκανε το κόλπο γκρόσο και απέδρασε με το τρίποντο χάρη σε τέρμα του Εν-Νεσίρι.

Δεν υπολογίζεται ο ακραίος μπακ Νιόμ (13/1), την ύστατη ώρα θα κριθεί του φορ Καρίγιο (18/5), πάγια εκτός ο σέντερ μπακ Μουνιός (2/0).

Έκανε τεράστια νίκη 1-0 επί της Ατλέτικο Μαδρίτης, παρότι είχε και έναν ημιτελικό κυπέλλου να σκέφτεται. έπαιξε πλήρης και διεκδίκησε τη νίκη, την οποία πέτυχε με πέναλτι-γκολ του Κανάλες (65’). Στο κύπελλο προηγήθηκε της Βαλένθια 2-0 (Μορόν 45’, Χοακίν 54’), όμως πλήρωσε τα συνεχή ματς και την έλλειψη φρεσκάδας, ισοφαρίστηκε στο τελευταίο 20λεπτο και όλα είναι ανοιχτά ενόψει της ρεβάνς σε τρεις εβδομάδες.

Δεν υπολογίζονται λόγω τιμωρίας ο ακραίος μπακ Τζούνιορ Φίρπο (16/3) και ο σέντερ μπακ Μαντί (22/0). Παραμένει εκτός ο εξτρέμ Τέγιο (16/2), ενώ δεν συμπεριλήφθηκε στην αποστολή και ο ηγετικός μπακ Μπάρτρα (21/1).

Πρόταση: Καίγεται για αποτέλεσμα η Λεγανές, ενώ η Μπέτις προέρχεται από εξαιρετικά απαιτητικούς αγώνες και σωρευμένη κούραση, ενώ έχει και Ευρώπη μεσοβδόμαδα! Ο άσος της Λεγανές στο 2,31 της Goalbet είναι δύσκολος, αλλά έρχεται!

Ραφαέλα Καραλλιού: Με… τρέλα και κορδέλα (pics)

ΒΑΛΕΝΘΙΑ – ΣΟΘΙΕΔΑΔ (17:15)

Παρότι έχανε 2-0 στη Σεβίλλη στον ημιτελικό κυπέλλου με την Μπέτις, τελικά με επική αντεπίθεση στο τελευταίο 20λεπτο πήρε ισοπαλία 2-2 και όλα είναι ανοιχτά για τη ρεβάνς του “Μεστάγια” η οποία αργεί πάντως (σε 20 μέρες). Στο πρωτάθλημα, έφερε 2-2 στο “Καμπ Νου” σε ματς που έπαιξε πολύ καλά, προηγήθηκε 0-2 και άξιζε ακόμα και το τρίποντο επί της Μπαρτσελόνα.

Τιμωρημένος και αυτή την αγωνιστική ο στόπερ Ντιακαμπί (12/2), δεν είναι έτοιμος και παραμένει τραυματίας ο μπακ Παουλίστα (19/0). Όλα δείχνουν πως ο Μαρθελίνο θα κάνει Μινό ροτέισον λόγω της κούρασης από το ματς κυπέλλου.

Η Σοθιεδάδ πήρε 2-1 το ντέρμπι των Βάσκων επί της Μπιλμπάο. Προηγήθηκε 2-0 με τέρματα των Οϊαρθάμπαλ (16’) και Γουίλιαν Ζοσέ (45’). Δεν κινδύνευσε με ισοφάριση πάντως παρά το οριακό σκορ. Επτά ματς αήττητη με τον Ιμανόλ στον πάγκο.

Τραυματίες ο αμυντικός Ελουστόντο (16/1), ο ακραίος μπακ Γκοροσάμπελ (7/0) και ο επιθετικός Μερκελάνζ (1/0). Επιστρέφει στην αποστολή ο γκολκίεπρ ο Μογιά (11), πιθανότατα στον πάγκο πάντως.

Πρόταση: Μετά από δύο αποτελεσματάρες, το ενδεχόμενο να παρουσιαστούν “άδειοι” οι παίκτες της Βαλλενθια δεν είναι απίθανο. Ίσα-ίσα. Απέναντι, μάλιστα, στη φορμαρισμένη Σοθιεδάδ που μένει αήττητη για 7 ματς (21/12 τελευταία της ήττα), όλα είναι πιθανά. Δύσκολη η γκέλα και αυτό απεικονίζεται και στο τρέχον σετ. Αξίζει πάντως η κόντρα στο 1,98 της Goalbet.

ΣΕΒΙΛΛΗ – ΕΪΜΠΑΡ (19:30)

Σε κάκιστο μομέντουμ η Σεβίλλη, γνώρισε την τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, αυτή τη φορά από τη Θέλτα εκτός έδρας. Αυτό, μάλιστα, ήταν το 8ο σερί ματς της εκτός έδρας χωρίς τρίποντο. Είναι χαρακτηριστικό πως το τελευταίο της διπλό καταγράφεται τον Σεπτέμβριο!

Δεν υπάρχουν νέα αξιοσημείωτα προβλήματα, όμως δεν υπολογίζονται εκ νέου ο ακραίος μπακ/χαφ Βιδάλ (7/0) και ο επιθετικός Νολίτο (3/0), ενώ στην αποστολή συμπεριλήφθηκαν οι Μουνίρ  (επιθετικός, 2/0) και Νάβας (μέσος, 17/0).

Η Εϊμπάρ κέρδισε εύκολα 3-0 της Χιρόνα, σε κλασικό εξάποντο σωτηρίας, άρα εξ ορισμού η νίκη ήαν ιδιαίτερα κρίσιμη. Τα γκολ που της χάρισαν τη σπουδαία νίκη πέτυχαν οι Ρουμπέν Πένια (37’), και Τσάρλες (46’, 57’), το σπουδαιότερο όμως έπαιξε καλά και άξιζε τη νίκη!

Εκτός μένει ξανά ο γκολκίπερ Ντμίτροβιτς (11 συμ.), πάγια τραυματίας ο Πέδρο Λεόν που πάντως προπονείται κανονικά και είναι ζήτημα χρόνου να επανεμφανιστεί.

Πρόταση: Ντεφορμέ μεν, αλλά σπάνια χάνει η Σεβίλλη εντός. Η δε Εϊμπάρ, σε καλό φεγγάρι, αλλά εκτός έδρας έχει να κερδίσει από τον Οκτώβριο. Ματς στο όριο και ένα μέτριο σκορ είναι εξαιρετικά πιθανό. Τα 2-3 γκολ της Goalbet στο 2,00 χωράει σε κάθε δελτίο.

ΜΠΛΜΠΑΟ – ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (21:45)

*** Ο Βαλβέρδε κόντρα στην έτερη μεγάλη του αγάπη, αφού ήταν έξι χρόνια παίκτης και έξι προπονητής της Μπιλμπάο.

Μετά από 8 ματς του Γκαριτάνο στον πάγκο η Μπιλμπάο ηττήθηκε, 2-1 από τη Σοθιεδάδ στο ντέρμπι της Βασκονίας. Έχανε 2-0 στο ημίχρονο και παρότι ανέβασε στροφές στην επανάληψη μείωσε όταν πια ήταν αργά (Ραούλ Γκαρθία 82’).

Εκτός λόγω τιμωρίας ο ακραίος μπακ Κάπα (18/0), ενώ τραυματίες είναι ο στράικερ Αντούριθ (13/2) και ο γκολκίπερ Ουνάι (7 συμ.). πάγια τραυματίας ο μέσος Μίκελ Ρίκο (3/0).

Η Μπάρτσα παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στη Βαλένθια, σε ματς που εκανε μετριότατη εμφάνιση και έχανε 0-2! Στο κύπελλο αναδείχτηκε επίσης ισοπαλία εντός έδρας, 1-1 με τη Ρεάλ σε ματς που κάλλιστα μπορούσε να έχει χάσει, αφού βρέθηκε να ηττάται και κινδύνευσε σε αρκετές φάσεις με δεύτερο τέρμα.

Δεν παίζει απόψε ο τιμωρημένος μπακ/χαφ Ζόρντι Αλμπα (22/1), ενώ παραμένουν τραυματίες οι Ουμτιτί (7/0), Ραφίνια (5/0). Στην αποστολή οι Μέσι, Ντεμπελέ, αλλά δεν είναι βέβαιη η συμμετοχή τους.

Πρόταση: Δεν πείθει η Μπάρτσα, ειδικά αν δεν παίξει ο Μέσι. Η Μπιλμπάο είναι πολύ βελτιωμένη και σίγουρα ένα γκολ το έχει. άλλωστε οι μπλαουγκράνα σπάνια δεν δέχονται γκολ εκτός έδρας τον τελευταίο καιρό. Το αμφίσκορο οριακά αποδεκτό στο 1,66 της Goalbet.

evvivaporno.com fat hoe and brotha with a weak pump action.