estella bathory in return of estella the car crasher.vergeofsex.com
sex movies
xxx videos

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Μπενφίκα: Και στο τέλος...

H Άιντραχτ Φρανκφούρτης υποδέχεται στην «Κομέρτσμπανκ Αρένα» τη Μπενφίκα, με στόχο να ανατρέψει το 4-2 του πρώτου αγώνα. Ισχυρό προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους που οφείλουν όμως να είναι προσεκτικοί, απέναντι σε μία επικίνδυνη ομάδα.

* Ισχύει το εκτός έδρας γκολ (υπάρχει και VAR) και σε περίπτωση που η Άιντραχτ κερδίσει με 4-2 στο 90λεπτο, ακολουθεί παράταση και (αν χρειαστεί) πέναλτι.

* Η Άιντραχτ είναι αήττητη εντός έδρας στο Europa League με οκτώ νίκες και δύο ισοπαλίες

* Η Μπενφίκα μετρά δύο νίκες, έξι ισοπαλίες και 16 ήττες στη Γερμανία

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης δεν είχε γνωρίσει την ήττα μέσα στο 2019, μέχρι που ταξίδεψε στη Λισαβόνα για τον πρώτο προημιτελικό του Γιουρόπα Λιγκ. Σε ένα δύσκολο εξ αρχής παιχνίδι, τα πράγματα γίνανε ακόμα δυσκολότερα όταν στο 20’ ο Εντικά, υπέπεσε σε πέναλτι και δέχτηκε και τη κόκκινη κάρτα. Αντέδρασε ωστόσο και ισοφάρισε με τον συνήθη ύποπτο Γιόβιτς στο 40’. Στο 43’ ωστόσο δέχτηκε το 2-1, και στο δεύτερο ημίχρονο, μέσα σε δέκα λεπτά βρέθηκε να χάνει με 4-1. Δε τα παράτησε, προσπάθησε να επιτεθεί, μείωσε με τον Πασιέντσα και θα μπορούσε να μειώσει ακόμα και σε 4-3. Έδειξε ένα καλό πρόσωπο, ακόμα και με παίκτη λιγότερο,και παρόλο τη διαφορά των δύο γκολ που χρειάζεται να καλύψει, υπάρχει πίστη για την πρόκριση.

Η ήττα από τη Μπενφίκα ήταν η έναρξη των αρνητικών αποτελεσμάτων για την Άιντραχτ, καθώς ηττήθηκε και στο πρωτάθλημα και μάλιστα εντός έδρας από την Άουγκσμπουργκ (1-3). Πιθανώς να είχε το μυαλό της στο σημερινό αγώνα και μάλλον υποτίμησε μία ομάδα που ήθελε οπωσδήποτε τους βαθμούς στη μάχη που δίνει για τη σωτηρία. Πλέον η Άιντραχτ παρέμεινε στη 4η θέση με 52 βαθμούς, είδε όμως να μειώνεται στον έναν πόντο η διαφορά από τη Γκλάντμαχ. Για την αποψινή αναμέτρηση με την Μπενφίκα δεν υπολογίζεται ο τιμωρημένος Εντικά (ΑΜΥ). Σταθερά εκτός οι Ταβάθα (ΑΜΥ), Τσάντλερ (AΜΥ, Στέντερα (MΕ) και Αλέ (EΠΙ). Χασέμπε (MΕ), Κόστιτς (ΜΕ), Ρέμπιτς (EΠΙ) και Ρόντε (MΕ) αν δεχτούν μία κίτρινη χάνουν το επόμενο (αν υπάρξει).

Ασημίνα Ιγγλέζου: H γυναίκα-φωτιά του Instagram (pics)

Από την άλλη πλευρά η Μπενφίκα απέκτησε ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης με τη νίκη της στο πρώτο παιχνίδι με 4-2. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο 19χρονος επιθετικός Ζοάο Φέλιξ που πέτυχε χατ τρικ. Αρχικά με πέναλτι στο 21’, στη συνέχεια με ένα υπέροχο σουτ στο 23’και στο 54’με προβολή μέσα από τη περιοχή. Ενδιάμεσα είχε δεχτεί την ισοφάριση από τον Γιόβιτς στο 40’, ενώ ο Ντίας είχε κάνει το 3-1 στ 50’. Έπαιζε από το 20’ με παίκτη παραπάνω και θα μπορούσε να είναι ακόμα πιο προσεκτική, καθώς στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης χαλάρωσε και γλίτωσε να δεχτεί και τρίτο τέρμα. Σίγουρα έχει ισχυρό πλεονέκτημα, η Άιντραχτ όμως έχει δείξει πολύ καλά στοιχεία φέτος, ειδικά επιθετικά, και οφείλει να παρουσιαστεί σοβαρή, αν θέλει να περάσει στα ημιτελικά.

Στο πρωτάθλημα συνεχίζει την πορεία πρωταθλητισμού η Μπενφίκα, η οποία κέρδισε με 4-2 τη Σετούμπαλ στο «Ντα Λουζ». Δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλο της και στο πρώτο λεπτό προηγήθηκε με τον Σίλβα. Έχασε πέναλτι με τον Πίτσι στο 29’ και στο 36’ και πάλι ο Σίλβα έκανε το 2-0. Δέχτηκε ένα τέρμα τρία λεπτά αργότερα, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ο Ζοάο Φέλιξ στο 56’ και ο Σεφέροβιτς στο 78’ έδωσαν ασφαλές προβάδισμα στους αετούς. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 89’ από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κάντιθ και πλέον βρίσκεται σταθερά στην πρώτη θέση μαζί με την Πόρτο, ωστόσο ευνοείται σε περίπτωση ισοβαθμίας. Έχει μόνο ένα θεωρητικά δύσκολο παιχνίδι, αυτό με την Μπράγκα σε δέκα μέρες. Για τον αποψινό επαναληπτικό στη Γερμανία δεν υπολογίζεται ο τραυματισμένος Κόντι (ΑΜΥ), ο Γκάμπριελ (ΜΕ) και ο Κορχιά (ΑΜΥ). Σημαντικές η επιστροφή του Ζόνας (ΕΠΙ) που εξέτισε τη ποινή του και του Σάλβιο (ΜΕ) που ξεπέρασε τον τραυματισμό του.

Πιθανές ενδεκάδες:

Άιντραχτ Φρανκφούρτης (3-4-3): Τραπ – Φαλέτ, Χασέμπε, Χιντερέγκερ(;) (ή Άμπραχαμ) – Ντα Κόστα, Φερνάντεζ, Ρόντε, Κόστιτς – Πασιένσα, Ρέμπιτς, Γιόβιτς

Μπενφίκα (4-4-2): Βλαχοδήμος – Αλμέιδα, Ντίας, Ζαρντέλ, Γκριμάλντο – Φερνάντεζ, Σάμαρης, Φέισα, Σίλβα – Ζόνας, Ζοάο Φέλιξ

Πρόταση: Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης αδικείται από το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα, αν αναλογιστεί κανείς πως έπαιζε με 10 παίκτες για σχεδόν 70 λεπτά. Στη Γερμανία είναι διαφορετικά τα πράγματα, η Άιντραχτ θα τα δώσει όλα για την πρόκριση. Εμείς προτείνουμε Άσσο και Over 1,5 σε απόδοση 1,81 στην Goalbet.